Pojďte s námi alespoň částečně poznat tuto krásnou zemi a poznat kouzlo mořského rybolovu a zažít pocit dobrodružství ať na vlnách Norského moře nebo procházkách nedotčenou přírodou.


Lokalita je asi 470 km pod polárním kruhem, naše lokalita se nachází ve středním Norsku a to kraj Nord Tron Delag okres Flatanger osada Einvika, okolí osady se také nazývá Lippe Lofoten (malé Lofoty). Naše základna se nachází na výjmečném místě, po třech kilometrech se ocitnete v otevřeném moři. Při nepříznivých podmínkách je možnost zajet rybařit do fjordů hned u základny, což nabízí plné využití Vaší pohodové rybářské dovolené. Při výpravách za rybím dobrodružstvím můžeme pozorovat mořského orla, hejna sviňuchy lovící v hejnech ryb, nebo kosatky, které brouzdí místní vodou.


Pro nás jako návštěvníky Norska platí, že smíme rybařit na udici, nikoliv do sítí nebo klecí. Ulovené ryby se mohou ponechat jen pro vlastní potřebu, nikoliv k prodeji.

Rybář musí respektovat lovní míry chycených ryb:
- treska obecná 47 cm
- treska tmavá 45 cm
- treska jednoskvrnná 44 cm
- platýs obecný (holibut) 80 cm
- osatní druhy platýsů 29 cm
- žralok ostroun 70 cm
- mořský ďas 60 cm
- okouník 32 cm
- makrela 30 cmOd roku 2006 je omezení pro vývoz ryb z Norska na 15 kg, platí pro celé, vyfiletované nebo jinak zpracované ryby. Nevztahuje se na ryby prokazatelně zakoupené v registrovaných obchodech rybářství. Na vodě se můžeme setkat s plovoucími sátkami na lososy, tam je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost 150 metrů a v tomto rozmezí nerybařit.
Něco o rybaření: Rybaření trvá celoročně, ovšem v listopadu, v prosinci a v lednu jsme omezeni velmi krátkým dnem. Rybářská sezóna zpravidla začíná od února, kdy probíhá lov tresek, které připlouvají k pobřeží do fjordů třít se. V tuto dobu se daří chytat i trofejní tresky. Krásy měsíce jsou květen až červenec, od konce měsíce června začíná polární den a nesetmí se. A práve toto josu nezapomenutelné momenty na vodě, na číhání na tresku, a na dně na Vás čekají mnikovci, mníci, halibuti i okouníci. Od srpna do září končí polární den. Hejna makrel obohatí naše úlovky a zahřejí rybářské srdéčko bojovností těchto ryb.
Nejnovější z blogu:
cenik

2.12.2019 cenik...


cenik

2.12.2019 cenik...


Volné termíny: